Wednesday , May 22 2019
Home / latvia / 65% skolēnu līderis ir māte

65% skolēnu līderis ir māteIlustratīvs attēls

Ilustratīvs attēls

Photo – LSTOCKSTUDIO / SHUTTERSTOCK

65% aptaujāto skolēnu par savu līderi uzskata mammu, liecina mobilo sakaru operatora "Tele2" un tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS pētījums par skolēnu līderības prasmēm.

59% skolēnu par savu līderi uzskata tēti, 44% – skolotāju, 34% – sportist, 31% – Latvijas prezidentu, 27% – vēsturiskas personības, 25% draugu vai draudzeni, bet 23% – citu ģimenes locekli.

Aptaujājot vecākus, 33% vecāku uzskata, ka viņu bērniem piemīt līdera prasmes ārpusskolas aktivitātēs, 39% – līdera prasmes piemīt mācībās, bet sportā bērnus par līderiem uzskata. Savukārt pašu skolēnu aptaujā 68% sevi par līderi uzskata ārpusskolas aktivityātēs, sport – 43%, bet mācībās sevi par līderi uzskata 42% aptaujāto skolēnu.

Aptaujā noskaidrots, ka 49% vecāku uzskata, ka mācību procesā bērniem līderības prasmes tiek mācītas, savukārt 43% uzskata, ka netiek mācītas. Bet no skolēnu vidus 83% aptaujāto uzskata, ka skola palīdz apgūt līderības prasmes, bet 9% uzskata, ka netiek apgūtas.

Aptaujā 72% vecāku norādījuši, ka vēlas, lai skolā apgūst apotījumu, 60% – apzinīgumu, 58% – sadarbību, 55% – atvērtību un ekstraversiju. 60% – sadarbību, 56% – ekstraversiju, 55% – atvērtību, bet apzinīgumu vēlētos apgūt 53% aptaujāto skolēnu.

SKDS direktors Arnis Kaktiņš sacīja, ka būtiskākais vārds ir sadarbība, jo mūsdienās cilvēki negrib sadarboties, un līdz ar to daudzi "zobrati neiet tā, kā tiem būtu jāiet". "Cilvēkiem trūkst prasmes, kas ietekmē arī spēju sadarboties kolektīvā, lai veicinātu arī līdera attīstību," uzsvēra Kaktiņš. Viņš piebilda, ka būtiska lomu skolēnu attīstībā ir viņu autoritātēm. “Bērni mācās no saviem līderiem. Kā pētījumā atklāts, skolotāji un vecāki ir lielākie bērnu līderi, tas nozīmē, ka viņi skatās un mācās no tiem, kā būt līderim, ”atzina Kaktiņš.

Pētījumā par skolēnu līderības prasmēm aptaujāti gandrīz 500 vecāki, kuru bērni mācās 5. – 12. klasē, kā arī 835 skolēni, kuri mācās 7. – 12. klasē.

LA.lv


Source link