Wednesday , September 18 2019
Home / turkey / 24 saatte 65 yılın rekoru kırıldı!

24 saatte 65 yılın rekoru kırıldı!Edinilen bilgiye göre, Edirne'nin Havsa ilçesine bağlı Oğulpaşa köyünde yaşayan 70 yaslarındaki Veysel Evren'den haber alınamıyor. Evren'in evine ve tavuk çiftliğine giden AFAD ekipleri šahsa ulaşamadı. Evren'in selde kaybolduğu düşünülüyor.

BASE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Edirne'de dün aksham saatlerinde başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden sağanak yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Okulların bahçelerindeki su birikintileri nedeniyly ulaşım sağlamayınca bazı devlet okulları v özel okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.
You have to go to the hinged breeze with the bast. Hastanede yatan yaklaşık 50 hasta, Sultan ambulance 1'inci Murat Devlet Hastanesine nakledildi.

MAHSUR KALAN 2 KİŞİ KURTARILDI

Edirne'de sağanak yağışta Tayakadın ile Karakasım köyleri arasında sullı nedeniyle mahsur kalan Yüksel Güven ile Gürkan Özkay, yaklaşık 6 saat sonra kurtarıldı. Yağış nedeliyle tarladaki pancar motorunu kontrol etmeye giden yüksel güvendi ile avlanmaya giden Gürkan Özkay, aniden bastıran sel suları nedeniyle mahsur kaldı. Güvendi, bölgede bulunan bir avçi barınağına sığınırken, Özkay ise ağaca tırmandı. Mahsur kalanların cep telefonu ile ulaştıkları köylülerin durumu Valiliðe bildirmesi üzerine bölgeye arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Ekipler, saatler süren çalışmanın ardından The Yüksel Güvendi ile Gürkan Özkay'ı kurtardı.

'SU BASINCA AĞACA ÇIKTIM'

Bölgeye avlanmaya gittiğini söyleyen Özkay, "yaparken su basınca bir ağaca çıktım. Güvendi ise yağmur nedeliyle tarladaki pancar motorunu almaya gittiğini belirterek, "Birden su gelina mahsur kaldım in bölgedeki bir avcı barınağına girdim." ŒöŒ ± Œ ± œÑŒ ±

KAYIP KİŞİ EVİNDE BULUNAMADI

Bu arada, Oğulpaşa köyünde kayıp ihbarı yapılan 80 yaşlarındaki Veysel Eren'i arama çalışmaları sonuçlandı. Suyla kaplı olan ela botla giren AFAD ekipleri, yaptıkları aramada kayıp olduğu belirtilen Eren'in cansız bedenini evinin avlusunda buldu.

YAĞIŞ REKORU KIRILDI

Edirne'ye son 24 saatte 128,5 kilogram yağış düştü.

Edirne Meteoroloji İstasyonu Müdürü Osman Şentürk, AA Muhabirine yaptığı açıklamada, kentin 11 Ekim 1953'ten bu yana bu düzeyde yogun bir yağış almadığını söyledi.

İstasyonun kurulduğu 1930'lardan bugüne Kadar tutulan kayıtlarda Rekor yağışın 1953'te gerçekleşen 110 kilogramlık seviye olduğunu aktaran Şentürk "Öngörüsü zor olan bir durum kuvvetli bir yağış bekliyorduk ama çok kuvvetli bir yağış Geld. Ancak Yeni bir taskín Riski oluşturacak boyutta yağış beklemiyoruz. " dedicate.

Soğuk hava dalgasının beraberinde kar getireceğini ifade eden Şentürk, which means that it is possible to carry out its activities in the context of the training of a belfry.

Šentürk, hava sıcaklıklarının da hafta sonunda sıfırın altında 4 derecelere kadar ineceğini kaydetti.

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ


Source link